| < Forrige | Næste > |
|---|
The Twilight Saga: Eclipse trailer, det var det meste søgte på google i 2010 når det kommer til filmtrailere. Dermed topper den listen foran Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 og Iron-Man 2 der kom ind på de efterfølgende to pladser. Alle tre film er dog også blandt de absolut mest populære i år.
Både Twilight Eclipse og Iron Man 2 har begge indspillet lidt under 700 millioner dollars, mens den syvende Harry Potter film på godt tre uger har indspillet 717 millioner dollars og sandsynligvis rammer en milliard inden året er omme.
Man kan så undre sig over at hverken Toy Story 3 eller Alice in Wonderland 3D befinder sig i top tre, på trods af de begge har indspillet over en milliard dollars. Inception har også indspillet flere penge, men er heller ikke i de allerfineste selskab, men må se sig henvist til de sekundære pladser.
En anden film der på rekordtid nærmer sig de samme antal afspilninger er traileren til Transformers 3: Dark of the Moon, på blot et par dage er den set mere end 17 millioner gange alene på youtube.
Eclipse er netop udkommet på dvd og blu-ray, og mon ikke den ligger under mange træer, hvis de tusindvis af fans ellers kan vente så længe med at få fingrene i den.
The Twilight Saga: Eclipse trailer
kilde: digitalspy.co.uk
NYHEDSBREV











