| < Forrige | Næste > |
|---|
Der har længe gået rygter om det om nu har hun selv bekræftet det. Penelope Cruz skal have sit første barn med manden gennem tre år Jarvier Bardem. De to har været sammen i mere end tre år, og blev tidligere på året gift ved en privat ceremoni på Bahamas.
Det kommende barn kan se frem til at vokse op blandt statuetter, begge to har de nemlig vundet en Oscar. Cruz vandt i 2009 en for bedste kvindelige hovedrolle i Vicky Cristina Barcelona, mens Bardem vandt en året for for bedste mandlige birolle i filmen No Country for Old Men.
Så skulle deres kommende barn vælge at gå samme karrierevej som forældrene, vil der i givet fald være en smule at leve op til.
Der har længe gået rygter om at hun var gravid, men indtil videre har hun afvist dem. I øjeblikket er hun i gang med optagelserne til Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides og her var det blevet tydeligt at hendes mave var vokset.
En repræsentant for den spanske skønhed har afsløret at Cruz og Bardem venter deres barn i starten af næste år og bekræfter at Cruz er fire og en halv måned henne.
kilde: people.com
NYHEDSBREV











