| < Forrige | Næste > |
|---|
Jennifer Hudson var en af de få nye ansigter i Sex and the City filmen, der udkom sidste år. Hudson spillede rollen som Louise, Carries personlige assistent med en svaghed for designertasker. Hvis det står til Hudson selv, så er hun også at finde i den kommende efterfølger. Hvor hun igen ville spille overfor Sarah jessica Parker, Chris Noth, Kim Cattrall, Kristen Davis og alle de andre. Overfor Access Hollywood har hun udtrykt et ønske om at vende tilbage som Louise from St. Louis.
"Jeg ville elske at spille hende igen, jeg har sagt til Michael Patrick King(instruktøren), at Louise er flyttet til til New York fra St. Louis, så hun er klar hvis muligheden byder sig"
En der der dog nægter at sige noget om filmen er hovedpersonen Sarah Jessica Parker, der kategorisk nægter at løfte sløret det mindste overfor handlingen. Det eneste hun har udtalt om filmen, er at den økonomiske krise verden befinder sig i godt kan gå hen og få en betydning i filmen.
I filmen og serien er Carries kæreste/mand Mr. Big en meget velhavende mand, men det kan jo være at han har mistet penge i disse hårde tider. Og det kan være i medgang og modgang skal bevises.(Dette er på ingen måde en officiel udtalelse)
Det forventes at optagelserne går igang til sommer, og at filmen får premiere engang næste år.
kilde: accesshollywood.com
NYHEDSBREV











