| < Forrige | Næste > |
|---|
Harrison Ford og Calista Flockhart der nok stadig bedst er kendt for hendes rolle som Ally McBeal i serien af samme navn er blevet gift. De to har efterhånden dannet par i omkring 7 år år, hvilket næsten må betegnes som en menneskealder i Hollywood. Tilbage i starten af 2009 blev de to forlovet, og nu har de sagt ja til hinanden ved ceremoni i New Mexico.
Harrison Ford er med sine 67 år 22 år ældre end den 45-årige Calista Flockhart. Og det er da heller ikke første gang han prøver lykken.
Ford har to gange tidligere været gift, begge gange i længere perioder. Hans første ægteskab med Mary Marquardt varede i 15 år og de fik to børn. Hans andet ægteskab med Melissa Mathison varede i hele 21 år, og de to fik ligeledes to børn.
Hvis han holder sig inden for den tidsramme så er der meget der tyder på at Flockhart bliver hans sidste kone. Han er desuden hendes første mand.
De to har været sammen siden han gik fra sin anden kone, det har dog flere gange forlydt at Harrison Ford ikke var interesseret i at blive gift endnu en gang, man han er åbenbart kommet på andre tanker.
kilde: eonline.com
NYHEDSBREV











