| < Forrige | Næste > |
|---|
For få dage siden kom Jamies Michael Tyler der spillede Gunther i tv serien Friends med en opsigtvækkende udtalelse. Han påstod at han stadig var i kontakt med flere af skuespillerne fra serien og at planerne om en film på ingen måde var væk. Han sagde yderligere at en film allerede kunne komme på tale i 2011.
Fælles har dog hver gang været at rygterne er blevet afvist enten af producenterne eller af skuespillerne selv, og endnu engang er der ikke tale om en ikke nogen undtagelse.
Monica, Phoebe og Rachel i form af Courteney Cox, Lisa Kudrow og Jennifer Aniston har alle været hurtige til at afvise rygterne. De har alle tre udsendt en meddelelse. Fælles for de tre meddelelser er sætningen "Vi har intet kendskab til planer om en Friends film"
At de netop er de kvindelige skuespillere der hurtigst er ude og afvise er ikke så overraskende. Courteney Cox og især Jennifer Aniston har haft rimelig held med deres karrierer efter serien sluttede, mens det ser værre ud for de mandlige skuespiller.
kilde: gossipworld.com
Køb den komplette samling af Venner på dvd for kun 699 kr her
NYHEDSBREV

SørenJammer said:
|
... Det er ikke helt rigtigt at de kvindelige skuespillere har haft størst succes. Ifølge IMDb (og mig selv) er listen på de mest succesfulde af de seks følgende: 1 - Jennifer Aniston, 2 - Matthew Perry, 3 - Courtney Cox, 4 - David Schwimmer, 5 - Lisa Kudrow og 6 - Matt LeBlanc. Bare som en lille update ! |
SørenJammer said:
|
... Hva' med serien "Studio 60 on the Sunset Trip", serien "Mr. Sunshin" (som er ved at blive indspillet, filmen "The Ron Clark story", filmen "Hoosiers II", filmen "Numb", filmen "Serving Sarah", spillet "Fallout: New Vegas" og så er han igang med filmen "down and dirty pictures". Derudover er der nogle mindre film hvor han også har gode roller. |









